Představení PSP akce Syphon Filter: Dark Mirror

19. prosinec 2005 16:57 / sleepless. / Novinky / Diskuze (0)

Akční série Syphon Filter byla na vrcholu slávy zejména v době prvních dvou titulů na PSX. Díl třetí už byl o dost horší a poslední Syphon Filter: Omega Strain na PS2 nestál za nic. Pozvedne kvalitu celé série PSP titul Syphon Filter: Dark Mirror? Možná by se to vývojářské divizi SCEA mohlo povést. Podle informací z rozhovoru pro IGN to tak vypadá. Jak už je výše uvedeno, bude Syphon Filter: Dark Mirror titul určený výhradně pro platformu Sony PSP. Už to samo o sobě dává fanouškům série jisté naděje v tom, že se hra bude podobat prvním dvěma dílům z PSX. Hlavním hrdinou Syphon Filter: Dark Mirror bude nezdolný agent Logan doprovázený Lian Xing a příběh se bude točit okolo něčeho jiného než je virus Syphon Filter. Logan si totiž zřídil svoji vlastní soukromou supertajnou agenturu, která přijímá takové džoby, jež by si na triko nevzala ani FBI, ani CIA ani žádná jiná tajná služba.

Na začátku hry je všechno naprosto v pořádku. Gabe a Lian jsou na standardně nebezpečné misi někde na Aljašce, kde vojenská skupina Red Section zaútočila na ropnou rafinérii. V průběhu mise se však celá situace značně zamotá a tím se nastartuje sled události týkajících se nejenom skupiny Red Section, ale i světového míru, plnění misí pro organizaci Spojených Národů, konfrontace s ženou z Loganovi minulosti a podobně. Logan ani Lian se tedy rozhodně nudit nebudou.Syphon Filter: Dark Mirror nabídne oproti předchozím dílům v sérii nové zbraně i vybavení, což se upřímně řečeno očekávalo jako něco samozřejmého. Co se však neočekávalo byla tak velkorysá podpora multiplayeru až pro 8 hráčů ve 4 herních módech - Deathmatch, Team Deathmatch, Rogue Agent a zbrusu nový mód Objective mode. Podpora multiplayeru přitom není to jediné čím chtějí tvůrci hráče přesvědčit k tomu, aby dali sérii Syphon Filter další šanci. Chystají pro ně takové věci jako žebříček sledující výsledky hráčů v MP módech, možnost tvorby klanů a následných soubojů, odemykatelný bonusový obsah, friend list a další.

Ostatně co se bonusového obsahu týče, mohou si hráči poctivým hraním zpřístupnit například ukázky artworků, nové zbraně, nové mise, nové části příběhu propojující hru s příběhem z The Omega Strain, novou hudbu a další. Skoro se až zdá, že tvůrcům nebude běžný UMD disk stačit. Jelikož je Syphon Filter: Dark Mirror titul pro handheld museli tvůrci design misí upravit tak, aby bylo možné hrát za pochodu. I přesto prý mise nabízí tradiční Syphon Filter obsah v podobě mixu adrenalinových přestřelek, stealth akčních částí i řešení puzzlů.  Příznivci série se navíc nemusí bát, že přijdou o tradičně směšný dabing, nebo CG filmečky. Ani náhodou. Čeká je 30 minut CG animaček a údajně hodiny hlasového záznamu, což je na handheld titul docela solidní. Hra by měla být k dispozici vcelku brzy na jaře příštího roku, takže se příznivci Syphon Filter série mají docela brzy nač těšit.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!