Ancel využívá postavu z Pirátů z Karibiku

28. červen 2017 13:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (8)

Je to deset let od doby, kdy se se snímkem Na konci světa uzavřela původní trilogie Pirátů z Karibiku. Od prvního dílu má série sestupnou tendenci, takže tam, kde Truhla mrtvého muže nechávala diváky chladné, o Na konci světa už nejevili zájem a Na vlnách podivna snad nikdo nebere příliš vážně. I když to vypadá, že si chceme zrekapitulovat slavnou sérii, kterou drží nad vodou Johnny Depp, před novým dílem s podtitulem Salazarova pomsta, ve skutečnosti Piráty zmiňujeme ve spojitosti s hrami.

Piráti z Karibiku ve hrách nikdy díru do světa neudělali, a že by se na tom mělo něco změnit, to nevypadá ani teď. Proto o nich musíme mluvit v souvislosti s jinými tituly, které mohli inspirovat. Pokud vás bezprostředně napadlo Sea of Thieves, tak jste vedle jak ta jedle. Ani Skull & Bones nejsou trefou do černého, ale shodou okolností u Ubisoftu zůstaneme. Piráti, konkrétně třetí díl Na konci světa, totiž inspirovali Beyond Good & Evil 2 Michela Ancela.

Jak? Mohou za to scény z pirátského Bratrstva, tedy sjezdu všech nejvýznamnějších pirátů světových vod. Za normálních okolností byste si na nic podobného asi nevzpomněli, ale Ancel a lidé v jeho týmu si možná řekli, že je zbytečné vytvářet nové postavy, když je mohou vzít z jiných sérií. A tak si vypůjčili asijskou pirátku, aby si zahrála i v jejich hře.

Teď by možná na řadu přišlo dohadování o tom, jak to vlastně bylo a jestli se nejedná o pouhou inspiraci, ale my máme spíš pocit, že postava z BG&E2 odpovídá pirátce z popisovaného sněmu jedna ku jedné. Ale necháme to na vás. Je podobnost čistě jen náhodná?

Zdroj: All Games Delta

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20825828
OneShot napsal 29. 6. 2017 v 09.24

Pánové, pánové, tohle je HERNÍ server, tedy server zaměřený na HRY a není ani v nejmenším Davidovou povinností (nebo kohokoli jiného z redakce) pitvat se ve faktech z filmového či jiného průmyslu. Navíc to, co je zde Davidovi vytýkáno, je jen otázka NÁZORU. Jestli vy žádný nemáte a toužíte po tom, aby redaktoři behlavě opisovali to, co tak nějak považujete za všeobecný konsenzus, abyste ani žádný názor mít nemuseli, tak bych řekl, že jste tu docela špatně.
Mimochodem, úspěšnost jednotlivých dílů série se vždy pozná podle návštěvnosti dílu následujícího, tedy ti, kterým se líbila jednička, zhlédnou i dvojku, ti, kterým se nelíbila dvojka, na trojku nepůjdou, atd.

Nahlásit nevhodný obsah

20867037
jirizamarsky napsal 28. 6. 2017 v 19.47

luckx13: hele a co když to byl pátý a poslední díl čtyřdílné trilogie? :D :D :D

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 28. 6. 2017 v 18.20

Tady souhlas s Davidem.Jednička byla super,ale jelikož se jednalo o úplně novou filmovou značku,logicky měla menší návštěvnost,něž další díly,idkyž byla paradoxně asi nejlepší.Další díly už měly ten správný hype a o návštěvnot bylo postaráno.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 28. 6. 2017 v 15.01

scobra1cz: Tak jinak. Jednak řešíme úplnou banalitu, ale především zájmem nevyjadřuju to, jak se chodilo do kina, jaké byly výdělky nebo cokoliv jiného, ale to, jak byly filmy obecně přijaté.

Truhla mrtvého muže sice mohla vydělat nejvíc, ale hodnocení ze všech možných stránek jako je CSFD nebo IMDB je prostě průměrné, takže ten film zrovna moc vášní nevzbudil. Jinými slovy, nechal diváky chladnými. Vydělal nejvíc jenom proto, jakým překvapením byla jednička, kterou všichni viděli do té doby hlavně v televizích.

Takhle bych došel ke třetímu dílu, který vydělal o poznání míň než Truhla mrtvého muže. Bodejť by ne, když byla dvojka jenom průměrná a trojka byla už na základě prvních reakcí ještě horší. Takže diváci už opravdu tolik nejevili zájem.
A čtyřka? Ta je na tom co do hodnocení suverénně nejhůř, a většina lidí ji považuje jako krok vedle.

Nahlásit nevhodný obsah

20877857
scobra1cz napsal 28. 6. 2017 v 14.43

Než začnu psát o tom, o co diváci nejevili zájem, měl bych se asi podívat na čísla :)

http://www.the-numbers.com/movies/franc… (ale dají se najít i kdekoliv jinde)

První díl z první trilogie vydělal celosvětově zdaleka nejmíň. Na vlnách podivna vydělal naopak druhý největší balík z první pětice a nejlepší byl... hádejte... ano, Truhla mrtvého muže, která nechávala diváky chladné. V USA možná, celosvětově určitě ne.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 28. 6. 2017 v 14.23

luckx13: Add 1: Za původní trilogii považuju - a nejen já - příběh Sparrowa, Turnera (O. Blooma) a Elizabeth Swann (K. Knightley). Na vlnách podivna stojí vzhledem ke svému příběhu úplně bokem, jak je na tom Salazarova pomsta upřímně netuším, protože ji uvidím až zítra.
Add 2: Ne, bezhlavě neopisujeme. Stačí se podívat na zdroj a zjistil bys, že v něm není ani čárka textu.

Nahlásit nevhodný obsah

20876891
Sebi napsal 28. 6. 2017 v 14.17

Mě ten Ancelův obrázek teda připadá jako hodně brzký koncept art formou koláže, aby si ujasnili styl, kterým to budou směřovat.

Nahlásit nevhodný obsah

20876046
luckx13 napsal 28. 6. 2017 v 14.13

Kdyby to byla trilogie tak to nema 5 dilu ne.. to fakt jen bezhlave opisujete co kde vyhrabete ze zahranicnich serveru? Ze se ptam co, hlavne kdyz to sype..

Nahlásit nevhodný obsah