Stardew Valley bylo na Switchi rekordní

31. leden 2018 15:49 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (1)

Nezávislá RPG strategie Stardew Valley zažila zřejmě na hybridní konzoli Nintendo Switch rekordní a pohádkový start. Ten byl dokonce až takový, že tato na první pohled drobná hra byla tím nejstahovanějším digitálně distribuovaným titulem této platformy.

Ti hráči, kteří ovšem mají s tímto titulem tu čest, pochopitelně ale vědí to, že tato strategie je veliká svým duchem a nadále ještě poroste (a na to konto můžeme připomenout například stále trvající příslib příchodu multiplayeru), a to pochopitelně i v případě Nintenda Switch.

Farmářská strategie Stardew Valley dokázala oslovit největší množství hráčů i navzdory poměrně tvrdé konkurenci. Ta měla podobu například Switch edice Minecraftu. Vedle toho lze v žebříčku narazit ještě na Sonic Mania a na sportovní arkádu Rocket League.

Celkový žebříček můžete vidět na tomto odkazu (v Japonštině) a k tomu my můžeme již jen podotknout fakt, že se jedná o žebříček celosvětový. Kupříkladu v pro Nintendo domovském Japonsku hru dokázal porazit Minecraft, úspěchu drobné a nezávislé strategie to však nijak neubírá.

Zdroj: USgamer, Nintendo

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7739207
spoock napsal 31. 1. 2018 v 19.39

hlavně je to parádní odechovka za pár šupů a na Switch do postele jak dělaná.

Nahlásit nevhodný obsah