Dandara je plošinovkou bez gravitace

7. únor 2018 16:55 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (0)

Brazilský nezávislý tým Long Hat House se aktuálně chlubí launch trailerem svého drobného indie projektu jménem Dandara, který si již od včerejška můžete zahrát hned na celé řadě platforem a který se v hábitu klasické plošinovky snaží hráče přesvědčit o originálním pojetí.

To přináší příběh stejnojmenné hrdinky Dandary, která se jala zachránit vlastní skomírající svět jménem Salt. V tom žili lidé i jiné bytosti dříve volně a nespoutaně, osud tomu však chtěl tak, že nastoupit opět musíme my hráči a zachránit je budeme muset před jinak celkem jistou zkázou.

Hlavním znamením hry je každopádně volnost v tomto případě definovaná zejména popíráním zvyklostí týkajících se zákonů gravitace. Unikátní pohyb přitom dokáže využít rovněž i unikátní ovládání a pokud se hru rozhodnete zahrát i na zařízení s dotykovým displejem, tak využit je v takovém případě i ten.

A jak můžete vidět v případě launch traileru uveřejněného níže, tak hru a zážitek z ní poté dokresluje také zajímavý a retrem inspirovaný výtvarný styl a množství postav, s nimiž může docházet k interakci.

Chybět ale samozřejmě nesmí také boj a s tím spojená i jistá dávka adrenalinu. O ten se už ostatně ale nejlépe postará pravděpodobně už pohyb samotný. Ten se totiž skládá výhradně ze skoků z jedné plošiny či platformy na druhou.

Dandara je každopádně k mání a k vyzkoušení již nyní, a to na Xbox One, PS4, na Switchi, PC (včetně platforem Mac a Linux) a hrát mohou dokonce i hráči s mobilními zařízeními s Androidem.

Zdroj: Rock, Paper, Shotgun, Steam

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!