Ujměte se mexického šamana ve hře Mulaka

14. únor 2018 16:18 / Kateřina Stuchlíková / Novinky / Diskuze (3)

Tématika původních obyvatel amerického kontinentu má pro našince nádech exotiky a tajemna a je ve hrách až po hříchu přehlížená. Čest výjimkám jako je třeba Never Alone. Brzy už řady her z indiánského prostředí rozšíří Mulaka, která na sebe upozorňuje mystikou jiskřícím videem, jímž nám zároveň prozrazuje data svého vydání na jednotlivých platformách.

Mulaka sahá, podobně jako třeba česká Ylands, k v poslední době stále oblíbenější minimalistické nízkopolygonové stylizaci. Po stránce hratelnosti se bude jednat o akční adventuru sledující Sukurúama, šamana severomexického kmene Tarahumarů, na výpravě za osvobozením jeho země od zlých duchů. Stejnojmenný kmen v Severní Americe opravdu dodnes existuje, a celá hra má tak základy v opravdovém světě a na autenticitu je tvůrci kladen opravdu veliký důraz. Na akurátnost příběhu a mytologie navíc dohlíží antropologové a také skuteční příslušníci kmene Tarahumarů, kteří se navíc postarali i o dabing postav do jejich jazyka a hudební doprovod využívající unikátních regionálních hudebních nástrojů.

Kultura Tarahumarů je prý známá především pro své atletické vlohy, členové tohoto kmene jsou totiž výtečnými běžci schopnými uběhnout i velmi dlouhé trasy. Kmen je však proslulý také svými odhodlanými a velmi schopnými válečníky, a tak není divu, že se i Sukurúama bude pravidelně utkávat v soubojích s nepřáteli, rekrutovanými z řad mystických monster inspirovaných pověstmi místních indiánů. Sukurúama se na svých cestách bude od bohů učit i nové schopnosti spočívající ve změnách formy, kupříkladu se časem naučí přeměnit v ptáka, což mu otevře možnost navštívit dříve nedostupné části zdejšího světa.

Mulaka vychází na PC (Steam) a PS4 27.února, na Nintendo Switch 1. března a na Xbox One pak 2. března, za přívětivou cenu 19,99 dolarů, respektive Euro

Zdroj: Attack of the Fanboy

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20803914
Katka Stuchlíková napsal 15. 2. 2018 v 15.10

Silesian: Dík za postřeh.

Nahlásit nevhodný obsah

20841627
Silesian napsal 15. 2. 2018 v 11.10

Drobná technická: Mexiko rozhodně neleží v Jižní Americe.

Editováno: 15. 02. 2018 v 11.11

Nahlásit nevhodný obsah

20922226
mirek.hroch napsal 14. 2. 2018 v 23.43

Tak na tenhle kousek mám spadeno delší dobu. Jestlipak utáhne Switch hru stejně jako XB1, radši bych ji totiž hrál tam.
EDIT: vývojáři na FB profilu tvrdí že rozdíl není, jen na X to pojede v 60 FPS.

Editováno: 14. 02. 2018 v 23.55

Nahlásit nevhodný obsah