Fortnite propojí hráče na všech zařízeních

11. březen 2018 12:42 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Když jsme vás sotva před pár dny informovali o tom, kterak on-line akce Fortnite míří na mobilní zařízení, tak jsme také přinesli příslib týkající se multiplatformního hraní. A právě tento musíme aktuálně upřesnit.

Dle původních informací totiž měli zůstat stát stranou ti hráči, kteří vlastní Xbox One edici hry, a to na základě exkluzivní dohody týmu Epic se Sony. To však nebude tak docela pravda, zcela jednoduché to přitom ale také určitě nebude. V rámci jediné hry totiž vzniknou dvě oddělená univerza – hráči s PS4 se budou moci propojit s kýmkoli jiným, s výjimkou hráčů hrajících na Xbox One. To samé poté bude platit i ze strany druhé – hráči na Xbox One si budou moci zahrát s hráči na PC i na mobilních zařízeních, nikoli však s těmi hrajícími na PlayStationu 4.

Je přitom otázkou, zda se taková dohoda nebude moci časem změnit. Možné je totiž, minimálně z technického hlediska, prakticky vše. Na to konto lze připomenout, kterak se Epicu již v minulosti omylem propojení hráčů napříč konzolemi podařilo.

V praxi to každopádně znamená, že Fortnite již brzy přinese téměř kompletní propojení všech zařízení a konzolisté se budou moci propojit i s hráči na PC a na platformách mobilních. Samozřejmostí je pak podpora možnosti přenášení postavy napříč zainteresovanými zařízeními, něco takového však opět ale nebude možné mezi jednotlivými konzolemi.

Zdroj: GameSpot, VG247, www.GameInformer.com

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
13767209
leco77 napsal 11. 3. 2018 v 20.23

CoreCZ: ani to není pravda... Propojení je napříč platformami a je jedno, jestli hraješ sám, nebo ne... Můžeš si ale vybrat, zda chceš vubecpovoli multiplatformní spojení.

Jen to propojení není za mě zcela ideální. Ideální by bylo PS4 s Xboxem, jenže s tím má problém Sony... Což nedává smysl, když s mobily a PC problém nemají a přitom toto propojení dává menší smysl.

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 11. 3. 2018 v 19.48

Khalashnikovf: Takhle to fungovat nebude... Když budeš ty hrát sám nebo s kámošema na jedné platformě tak tě to propojí jen s hráči na stejné platformě. Zatímco když budeš hrát s kámošem, který je na jiné platformě tak vás to připojí na server s hráči na platformě tak aby to bylo fér (Ty: PS4, Kamarád: mobil = připojí vás to k hráčům s PS4)

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 11. 3. 2018 v 19.08

Jo takže zatímco na těch mapách budou PC master race brutálně dominovat, konzolisti relativně živořit a možná občas něco udělat, tak ty chudáci s mobilama tam budou šoupat prstama a dostávat klepec maximální? Tak nevim

Nahlásit nevhodný obsah