Fortnite slaví na mobilech úspěch

21. březen 2018 14:04 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

On-line akce Fortnite se na mobilních zařízeních ještě ani pořádně neohřála a již nyní slaví poměrně významný úspěch v otázce vygenerovaných financí. Tým Epic se totiž může pochlubit tím, že za prvních 72 hodin dokázali ve hře hráči utratit již více než 1,5 milionu dolarů.

Oficiálně to však vývojáři určitě nedělají a současná zpráva prozatím vyplývá pouze ze statistických dat webu SensorTower. Nakolik se jedná o odhad kvalifikovaný, to se pravděpodobně teprve dozvíme, nicméně o Fortnite zjevně zájem je. O tom ostatně nadále vypovídá i fakt, že v již více než čtyřech desítkách zemí se hra vyšvihla na vrchol nejstahovanějších titulů, a to i navzdory faktu, že se jedná o záležitost, do níž je nutné nejprve obdržet pozvánku. Hra je navíc dostupná prozatím jen na iOS.

Menší obrazovka a dotyková plocha sloužící k ovládání je rozhodně značným úkrokem stranou oproti klávesnici a myši.

Na povrch vedle toho rovněž vyplouvají informace týkající se podoby hry a zprávy o tom, jak moc se vlastně hra (ne)liší od verzí pro klasické velké konzole a pro PC. Přeci jen – menší obrazovka a dotyková plocha sloužící k ovládání je rozhodně značným úkrokem stranou oproti klávesnici a myši či ve srovnání s gamepadem a velkou televizní obrazovkou.

Předně se tak hráči na iOS kupříkladu dočkali vizuálních pomůcek tam, kde by jinak mohla pomoci přítomnost sluchátek. Jde tedy například o naznačení směru, odkud vítr vane v případě útoku či ve kterém je zkrátka živo. Hra v takovém případě ukáže ukazatel, jehož barva zároveň indikuje úroveň rizika.

Rovněž ovládání je pochopitelně zcela diametrálně odlišné a zkušené hráče na konzolích či na PC může určitě překvapit, první ohlasy však vypovídají o tom, že se jedná o port důstojný i poměrně dobře ovladatelný.

Jestliže s touto verzí hry každopádně máte zkušenosti své, tak se určitě můžete o své dojmy podělit v diskuzi pod článkem.

Zdroj: Destrutoid, GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20895689
drzacek napsal 22. 3. 2018 v 10.48

RuThaN: Podle ofiko FAQu:
Q: Will Bluetooth controllers work?
A: Not initially. Bluetooth controller support is coming later.

Nahlásit nevhodný obsah

20853654
RuThaN napsal 21. 3. 2018 v 15.28

I na iOS jsou bluetooth ovladace, ty to nepodporuje?

Nahlásit nevhodný obsah