Ninja pokořil rekord v počtu diváků na Twitchi

23. duben 2018 16:30 / Vojtěch Wantulok / Novinky / Diskuze (8)

Když vám řeknu, že rekord souběžně sledujících diváků jednoho kanálu na streamovací platformě Twitch TV je 600 tisíc, asi mi nebudete věřit. Když vám ale řeknu, že ho před pár dny TEN SAMÝ streamer ještě navýšil na 667 tisíc, to už bude znít jako úplná šílenost. Ovšem žádná šílenost ale holá pravda.

Jméno Tyler Blevins vám asi nic říkat nebude, přezdívka Ninja, jeho zelené vlasy a neustálé paření fenoménu Fornite však pravděpodobně ano. Neuvěřitelného čísla 667 tisíc diváků Ninja dosáhl u příležitosti otevírání nové Esport Areny v Las Vegas, kde s dalšími populárními Fortnite streamery tento rekord pokořili.

Málokdo a určitě i on sám by nevěřil, že se mu březnový rekord 600 tisíc diváků, kdy s populárním rapperem Drakem hráli Fortnite, povede hned měsíc na to překonat. Ne nadarmo se v březnu Ninja stal hned po Cristianu Ronaldovi (fotbalista) a LeBronu Jamesovi (basketbalista) člověkem s největším počtem interakcí napříč sociálními sítěmi.

„Necítím se být slavným. Pořád musím při venčení sbírat psí výkaly. Jsem jen Ten hráč. Je to každopádně dobrý pocit a začínám na určitě věci nahlížet jinak. Nikdy jsem nečekal, že by hra mohla vyrůst až do takových rozměrů. Máme tady populární hry jako třeba League of Legends apod. nikdy se ale ani jedné z nich nepodařilo stát se takhle virální a nakazit celý svět. Možná Minecraft, ten byl ale cílený na mladší publikum,“ říká populární Ninja.

Jo, a že se tahle popularita promítne na výplatní pásce, to si asi povídat nemusíme. V rozhovoru pro americkou televizi CBS Ninja prozradil, že se jeho měsíční příjem z Twitche a YouTube pohybuje kolem 500 tisíc dolarů. A není to jen Ninja, popularita battle royale senzace Fornite nezná mezí a každodenně patří na Twitchi k těm vůbec nejsledovanějším hrám.

Zdroj: GAMESINDUSTRY

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864720
JMBounce napsal 24. 4. 2018 v 13.52

Jsoucno: Nejsi sám. Cítím to podobně. Ale je demokracie a tak tyhle lidi kazící dnešní mládež jsou a budou a já můžu jen držet hubu a šoupat nohama. Na každý pád je to jeden z výsledků dnešní uspěchané doby kdy rodiče nemají na děti čas a tak je šoupnou k PC aby neotravovali rodiče. A jelikož ty děti na hry zpravidla nemají prachy tak se spokojí s tím aspoň na to koukat. Ale co, má legálně vydělané peníze a ve finále mu to přeju ačkoliv s tímto současným trendem nesouhlasím.

Nahlásit nevhodný obsah

20878494
Flois napsal 24. 4. 2018 v 12.42

Jsoucno: to bys musel říct i o drtivé většině filmové produkce. Plus to co zmínili kluci podemnou.

Vlastně i ty lidi co ty hry vytváří. Jakej to ma smysl? Nebyly by společnosti prospěšnější v uhelnejch dolech ?

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 24. 4. 2018 v 10.29

Jsoucno: Nic neprodukuje? Docela omezené tvrzení, nemyslíš? Ten člověk produkuje zábavu, stejně jako stovky bavičů nebo sportovců. Zábava je pro nás lidi naprosto zásadní věc. Všechno nemusí mít nějakou "duchovní, uměleckou, nebo materiální hodnotu", ať už to znamená cokoliv.

Nahlásit nevhodný obsah

20898818
roderix napsal 24. 4. 2018 v 10.14

Jsoucno: Klasicky zábavný průmysl. Vydělává neboť nějak zaujme, zabaví lidi a jsou ochotni se na to dívat.
Vem si různé televizní show, ve své době čundrcountryshow. novoty a další. Taky si nemyslím, že ti přinesly duchovní, uměleckou nebo materiální hodnotu. A také se našlo spoustu lidí, které to sledovali a zabavili se u toho.

Nahlásit nevhodný obsah

20880283
Twice napsal 24. 4. 2018 v 09.47

Jsoucno: A když někdo buší desítky hodin někde v čínský továrně a vyrobí výrobky které pak nikdo nikde nevyužije ( výrobní vadou, vypovězení objednávek, přesycení trhu etc ) Jakou to pak má celé hodnotu? Odpovím si sám, žádnou.

Chápu že ti přijde šílené vydělávat tímto způsobem, ale měla by tě spíš trápit spousta dalších způsobů získávání příjmů, než že se někdo zaopatří hraním her.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 24. 4. 2018 v 08.26

Jsem jediny, komu tenhle job prijde divny? Vzdyt ten clovek jenom hraje hry, nic neprodukuje, ani ducuchovni, umeleckou nebo materialni hodnotu. Jenom hraje hry, sotva rekne dve vety, protoze je do hrani tak zazran, ze konunikuje jenom behem loadingu...boze

Nahlásit nevhodný obsah

20911517
Pavel1893 napsal 23. 4. 2018 v 18.04

Gerri: Taky na to koukám,jak se dá defakto hraním a mluvením vydělat majlant.Každopádně mu to přeju,šel si za svým a vydělal si to poctivě,taky mohl skončit v propadlíšti dějin,tady stačí opravdu málo.

Nahlásit nevhodný obsah

20908987
Gerri napsal 23. 4. 2018 v 18.00

Tenhle novej typ obživy, je neuvěřitelnej! Myslím to v dobrým slova smyslu. Řadím ho hned k miliardářům, co investovali před dvěma roky do litecoinu nebo k milionářům, co postují fotky svého oblečení na instagram. Trh je neuvěřitelnej...

Nahlásit nevhodný obsah