Stardew Valley za týden na PS Vita

15. květen 2018 09:11 / daniel.hlas@gmail.com / Novinky / Diskuze (3)

Jedinečný herní kousek Stardew Valley z 2016 je již nyní k dispozici na PC, Macu, Linuxu i konzolích PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch. Znamená to, že majitelé PlayStationu Vita měli až dosud smůlu. To se však změní dříve, než jsme čekali.

Tahle líbivá strategie od nezávislého studia ConcernedApe na Steamu získala neuvěřitelných 97 % z téměř 77 000 recenzí. O to nadšenější mohou být majitelé PS Vita, kteří se hry dočkají již tento měsíc. Ostatně nakonec nejde o zase tak překvapivou zprávu, neboť na Switchi hra zažila z hlediska prodejů rekordní start. PS Vita si užije vlastní farmaření již od 22. května a to za cenu 15 dolarů.

Verze pro PS Vita bude k dispozici jako cross-buy s PlayStation 4. To znamená, že stačí mít zakoupenou kopii hry pro jednu z těchto dvou platforem, a můžete hrát zdarma i na té druhé. Pokud tak máte titul zakoupen pro PS4 již nyní, na PS Vita hru máte zdarma. Je tu ale jeden háček, na PS Vita nebude k dispozici multiplayer, který dorazí pouze na PS4 později v tomto roce. Pro ostatní je však mutliplayer (co-op) dostupný stále jen v rámci beta verze. 

PS Vita je na trhu už šest let a nejde tak o kdo ví jak moderní konzoli. Možná se tak v budoucnu dočkáme vypuštění Stardew Valley i na další "starší" konzole. Hra má i díky svému retro vzhledu přece jen nízké nároky na hardware, takže by to neměl být až takový problém.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20868752
Stardust napsal 16. 5. 2018 v 06.24

Souhlas, to je (sakra!) překvapení! Sice bylo slíbeno, ale to snad byl v minulosti i Starbound a moc to nedopadlo. Stardew Valley jsem stejně hrál většinou jakou remote play, na vitu ideální záležitost. Kdo nemá, vřele doporučuju!!!

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 15. 5. 2018 v 14.13

"Ostatně nakonec nejde o zase tak překvapivou zprávu". Sakra že jde o překvapivou zprávu! Nebo je zcela normální, že s mnohaměsíčním odstupem vyjde verze hry na platformu, která se již nevyrábí (alespoň na našem trhu si už novou nekoupíte) a jejíž podporu výrobce ukončil?

"Možná se tak v budoucnu dočkáme vypuštění Stardew Valley i na další "starší" konzole.". To je žert, že?
Autor hry kdysi dávno "slíbil" vydání i na PS Vita. Svému slovu dostál. I když to už nikdo asi nečekal. Na jakou jinou starší platformu by hra měla ještě vyjít? Nintendo 3DS, Xbox 360, PS3?

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 15. 5. 2018 v 09.42

Otázka: a co save? Bude také Cross a nebo se musí jet od nuly? :(

Nahlásit nevhodný obsah