Dočkáme se oslav z Fortnite i ve FIFA 19?

26. červenec 2018 09:10 / Marek Selinger / Novinky / Diskuze (3)

Že bylo fotbalu v uplynulých týdnech hodně? Ale kdeže. Není to tak dávno, co jsme viděli oslavu francouzského střelce Antoina Griezmanna ve finále fotbalového šampionátu ve stylu Fortnite, ostatně jsme vás o tom informovali v této novince. Nyní na stole leží nabídka na další propojení Fortnite a fotbalu, tentokrát s nadcházející FIFA 19, kde by se právě tanečky a další oslavy z této battle royale hry mohly objevit.

Aktuálně tuto možnost diskutují v Electronic Arts, což potvrdil i kreativní šéf vývoje Matt Prior, který zdůrazňuje fakt, že při vývoji se snaží vždy co nejvíce mířit na úroveň realismu ve hře. K čemuž by mohly přispět i oslavy z Fortnite, kterých jsme si mohli na reálných pažitech užít v posledních měsících více než dost, však posuďte sami:

Problémem by však mohly být licence, respektive přístup Epicu jakožto tvůrce Fortnite. Jak je veřejně známo, na autorská práva spousta společností velice dbá, a pro EA by mohlo být oříškem, jak se s americkou společností dohodnout na tom, aby oslavy z fenoménu dnešní doby byly využívané i ve FIFA 19. I sám Prior zatím neví, jestli bude možné se s Epicem dohodnout: „Samozřejmě jsme si všimli, že fotbalisté využívají oslav z Fortnite, a i když by zde mohly být jisté licenční problémy, vždy se snažíme o co nejbližší přiblížení reálného a virtuální fotbalu. Zatím situaci sledujeme a uvidíme, jak to nakonec dopadne“ komentuje celou situaci zástupce EA.

Co vy na celou situaci říkáte? Nemyslíte, že situace může dojít až do té fáze, že hráči začnou mít Fortnite plné zuby? Nebo oceňujete myšlenku na větší propojení s dalšími hrami? Dejte nám vědět do diskuze!

Zdroj: Okaycool

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877290
martinbucek napsal 26. 7. 2018 v 16.55

a pozrel som si to video a chlapik tam ma neskutocny fail.....peter crouch anglicky utocnik, pocas CELEJ kariery oslavuje gol robotom.....fortnite este nemali tvorcovia vo vajciach, ked on uz robil robota

Nahlásit nevhodný obsah

20877290
martinbucek napsal 26. 7. 2018 v 16.48

ea by chceli exkluzivnu dohodu, nech to mozu vyuzivat len oni.....inac mna skor udivuje, ze futbalisti dnes nie su schopny vymysliet si svoju vlastnu oslavu, kde su tie casy, ked po gole bolo vidiet valajuceho sa chrobaka ronalda, alebo salsu tancujuceho ronaldinha, miesto trapnych fortnite blbosti

Nahlásit nevhodný obsah

20922748
hra.j napsal 26. 7. 2018 v 09.48

Me udivuje, ze si to ve skutecnem profesionalnim sportu nekdo dovoli, ze smesnovat protivnika jeste pred kotlem jejich fans. Viz Griezman a jeho "L" jako loser.
Ve hre mi je to burt, tam to nicem nevadi je to jen virtualni zabava.

Nahlásit nevhodný obsah