Pokémon Quest vydělal 8 milionů $ za měsíc

13. srpen 2018 19:35 / Aleš Tihlařík / Novinky / Diskuze (0)

Mobilní hraní je velký byznys, to ostatně mohou potvrdit všechny úspěšné firmy, které se kdy na vlně free-to-play titulů svezly. Některé z nich sice po velkém úspěchu stihne strmý pád, Nintendo však není žádným benjamínkem, který by neuměl počítat. Naopak to umí velmi dobře, což potvrzují výdělky z Pokémonu Quest.

Vojta si o verzi na Nintendo Switch myslí jen to nejhorší, to ale neznamená, že by se neprodávala. Reporty od analytiků ze SensorTower mluví jasně – za měsíc od vydání Nintendo na platformách iOS a Android (k číslům ze Switche se analytici nedostali) vlivem mikrotransakcí vydělalo asi 180 milionů korun. Rekordní byl hlavně první den, ve kterém částka činila 580 tisíc dolarů (13 milionů korun), průměrné denní příjmy se od té doby pohybují okolo 30 tisíc dolarů (700 tisíc korun).

Na iOS za hru utrácí 66 % jejích majitelů, u Androidu se jedná o nižší číslo, konkrétně 44 %. Celých 34 % plateb přichází z Japonska, 24 % z USA a 12 % z Jižní Korey, zbytek náleží ostatním zemím. Počet stažení se v kombinaci obou platforem pohybuje okolo osmi milionů, dá se však očekávat, že číslo bude nadále růst.

Jaký je váš názor na hru, vyzkoušeli jste Pokémon Quest a zanechali jste Nintendu menší příspěvek, nebo z vás F2P tituly nedostanou ani korunu? O názor se můžete podělit v diskuzi.

Zdroj: Gamespot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!