Tahové RPG Encased zamířilo na Kickstarter

15. září 2018 13:59 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (1)

Tahovek není nikdy dost. Myslí si to také vývojáři ze studia Dark Crystal Games, kteří na jedné pracují. Encased popisují jako tahové RPG ze staré školy a nebojí se ho přirovnat k Falloutu. Aby mohli hru dokončit, potřebují pomoc od samotných hráčů. S Encased se totiž vydali na Kickstarter.

Ruské nezávislé studio má již s vývojem her bohaté zkušenosti. Podíleli se třeba na obou dílech Divinity: Original Sin, vlastní tahové RPG by tedy měli zvládnout. Příběh se odehrává v alternativních sedmdesátých letech minulého století. V postapokalyptickém světě budou hráči prozkoumávat místo pod zvláštní kupolí, kde lidé neznámo proč umírají.

Autoři slibují gigantický otevřený svět a přibližně 200 pečlivě vytvořených lokací k prozkoumávání. K tomu třicetihodinovou příběhovou kampaň a desítky vedlejších úkolů. Hlavní protagonista by navíc měl být doprovázen společníky. Hru plánují vydat na PC, Xbox One, PlayStation 4 a Nintendo Switch.

Steam stránka hry hlásí vydání v prvním kvartále příštího roku, zda ale autoři stihnou hru takhle brzy dokončit, není v tuto chvíli jasné. Studio si řeklo o sto tisíc dolarů, uvidíme, zda se jim tato částka povede vybrat. Co na hru říkáte? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: Kickstarter

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20811703
Bohemund napsal 15. 9. 2018 v 15.26

No, ta obří kupole je mimozemského původu. Proto ji lidé zkoumají.
Díky tomu se tam dostane hrdina jako člen společnosti, která ji zkoumá. A aktivuje tam nějakou mocnou entitu, která způsobí katastrofu uvnitř i vně kupole, pokud jsem to dobře pochopil. A teď se uvidí, co s tím udělá hráč.

Nahlásit nevhodný obsah