Fornite překročil další metu

12. listopad 2018 12:53 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (3)

Jak se zdá, Fortnite jen tak nepřestane hýbat herním světem. To, že je tento battle royale fenomén extrémně populární, už si asi všichni tak nějak všimli. Vždyť v únoru letošního roku ho v jediný den hrálo skoro tři a půl milionu lidí, a to se rozhodně nedá říct, že by popularita jakkoliv zkomírala. Ale co teprve v těchto dnech?

Ostatní podobné hry nechává daleko za sebou. Jeho největší konkurent PlayerUnknown's Battlegrounds je co se týče počtu aktuálně hrajících hráčů se svými necelými osmi sty tisíci hluboko pod ním. Mimochodem, dlouhodobým vrcholem je u PUBG v tomto ohledu laťka tří milionů součastně hrajících. To jen tak pro srovnání.

Ovšem jak to tak vypadá, Fortnite je asi k nezastavení. Nedávno totiž překročil další metu. Momentálně je na serverech v jednu chvíli přes neuvěřitelných osm milionů hráčů. Lví podíl na tom nepochybně má nedávné vydání v Jižní Koreji. Jen pro představu, na Steamu je v jednu chvíli aktivních asi pět milionů lidí, přičemž podle dat SteamSpy je pravidelným vrcholem šestnáct milionů přihlášených. Ovšem v tomto případě jde o osoby, které mají otevřený klient, čili jsou tato čísla zavádějící.

Každopádně je jisté, že záliba ve hraní Fortnite herní svět zdaleka neopustila. Vývojáři na hře neustálé pracují a plně ji podporují. Vzhledem k těmto číslům se na tom určitě v příštích měsících nebude nic měnit. A co vy? Hrajete tento battle royale megahit, nebo vás to nechává chladnými? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 14. 11. 2018 v 10.26

Zsquil: Hold se stebe stává starej páprda, jako ti co na nás pokřikovali když jsme jako malí haranti lítali jak zběsilí po venku

Otázka do pranice.. paří to ještě David?

Nahlásit nevhodný obsah

20876011
Zsquil napsal 13. 11. 2018 v 07.32

Ať má úspěch nebo ne. Už mě štve jak po městech chodí děcka dělají ty jejich potrouble tanečky z Fortnite. Rodiče, mějte rozum kupte jim rdr, GTA, FIFU a podobně, ať děti nemají poškození mozků z free2play ... (Osobně mě nejvíc baví jak Fortnite byl na začátku Tower defence a s vlnou pubg využili situaci a f2p model, klobouček epicu jak rychle zareagoval)

Nahlásit nevhodný obsah

15476429
Predator5552 napsal 13. 11. 2018 v 03.36

Jenže narozdíl od steamu není možné čísla nijak ověřit.
Nebo ano?
Nechápu proč nebylo možné s miliardového fortnite podporovat Paragon.
Celkem fajn hru tak nahradila tahle blbost.

Nahlásit nevhodný obsah