Fortnite je pro Netflix velkou konkurencí

19. leden 2019 08:03 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (3)

I přesto, že se Netflixu úspěšně daří lákat ke své službě stále nové a nové předplatitele, není jeho pozice na trhu úplně jednoduchá. Nejen, že kvůli nově vznikajícím službám zřejmě brzy přijde o část obsahu, který si jeho majitelé nechají exkluzivně na svých platformách, ale navíc mu leze do zelí i maličkost jménem Fortnite.

Netflix uvedl ve své finanční zprávě investorům oblíbenou battle royale hru jako větší hrozbu, než je například HBO. Považovat videohru za konkurenci video streamovací služby možná může znít poněkud odvážně, ale Fortnite je se svými 200 miliony hráčů skutečně silným žroutem volného času spousty lidí. Pravidelně hru zapíná přibližně 80 milionů z nich.

Streamovací platforma Netflix má v tuto chvíli kolem 139 milionů uživatelů. Vzhledem k tomu, že se oproti Fortnite jedná o placenou zábavu, jsou jeho předplatitelé poněkud aktivnější. Službu pravidelně využívá více než 100 milionů lidí. Tím ale poměřování sil nekončí.

Netflix totiž musí počítat i s tím, že Fortnite je hojně streamovanou záležitostí, a kromě aktivních hráčů se musí o pozornost dělit i s diváky na YouTube a Twitchi. Zpráva totiž mimo jiné prozrazuje, že po několikaminutovém výpadku YouTube se návštěvnost Netflixu výrazně zvýšila, což asi není bůhvíjaké překvapení, ale dobře to ukazuje sdílenou uživatelskou základnu zmíněných subjektů.

Je zkrátka vidět, že Netflix si je popularity videoher dobře vědom a bude se v budoucnu snažit získat si hráče na svou stranu. V podstatě už s tím začal. Od listopadu je například na Netflixu k dispozici Minecraft: Story Mode, ale nedávno jsme se dočkali i interaktivní epizody původního seriálu Black Mirror s názvem Bandersnatch.

Zdroj: Game Informer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 21. 1. 2019 v 11.17

Jak dlouho se dá čumět, jak někdo jinej hraje hru, než to člověka omrzí ?
To je vesmír, kterej je pro mne záhadou. Pochopim ještě Let's play, ale koukat na MP v jedný hře, pravidelně, nebo víc jak jednou...

Je to asi věkem, protože ve 40ti mi i koukání videí na Youtube v hlavě šeptá hlásek "Tak takhle ty pro*e*áváš svůj život ?"

Editováno: 21. 01. 2019 v 11.21

Nahlásit nevhodný obsah

20921825
KnedlikCZ napsal 19. 1. 2019 v 12.20

veselykralicek: Ne nemá nic společného je to hodně depresivní distopický seriál který se zabívá tím jak se lehce technologie dá zneužít nebo jak technologie rozbíjí vztahy

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 19. 1. 2019 v 10.39

Ten Black Mirror má něco společnýho s českou adventurou Posel Smrti, která vyšla v zahraničí pod názvem Black Mirror? Nebo jde jen další vykradení jména podibně jako kdysi u Californication?

Nahlásit nevhodný obsah