Další informace o kauze s tanečky

11. březen 2019 15:59 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (4)

Není to tak dávno, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že Alfonso Ribeiro, jenž je jedním z lidí, kteří žalují Epic Games za krádež tanečků, neustál u amerického patentového úřadu svá autorská práva na svůj tanec The Carlton. To mohlo naznačit precedens pro ostatní žalující a také skutečnost, že tento soudní spor zatím pro Epic Games vypadá celkem dobře.

Následující zpráva by mohla napovídat, že tomu tak skutečně bude. Právnická firma Pierce Bainbridge Beck Price & Hecht LLP, která zastupuje Alfonsa Ribeira, 2 Millyho, Orange Shirt Kida a Backpack Kida, totiž stáhla veškerá obvinění. Došlo k tomu na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu Spojených států amerických, který vyzdvihl, že pokud chceme někoho soudit za porušení autorských práv, musí být předmět takového sporu řádně registrován u patentového úřadu. Do této chvíle tak zatím učinili pouze Backpack Kid a Orange Shirt Kid, ale ti své tanečky zaregistrovali až po podání žaloby.

Jak se ale zdá, nemusí to nutně znamenat úplný konec rozepře. Pokud se jim totiž podaří registraci dokončit, mohou ve sporu pokračovat. Podle Nejvyššího soudu Spojených států amerických je totiž důležité mít registraci hotovou, ale nezáleží, jestli byla odmítnuta, či nikoliv. Jde tedy pouze o maličkost, která tento problém jen pozdrží. Podle vyjádření firmy, zastupující tvůrce tanečků, se po vyřešení všech potřebných záležitostí okolo patentování, chystají žalobu podat znovu. A co si myslíte vy? Jsou tvůrci tanečků v právu, nebo se podle vás chtějí jen svést na obřím úspěchu Fortnite? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj: Vg247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875576
Smaug. napsal 13. 3. 2019 v 07.20

IDKFA: Právě, že podle článku je u těch tanečků k registraci nutí. Akorát těžko říct, jestli se to dá aplikovat zpětně.

Nahlásit nevhodný obsah

20862477
IDKFA napsal 12. 3. 2019 v 16.13

Řešení je jednoduché. Stačí se inspirovat u normálních patentů. Musíte si projít registrací. Udělat rešerži, že jste opravdu první s tímto nápadem a zaplatit poplatek. A potom platit každý rok další až do maximální doby platnosti patentu.

Potom máte právo na patentovou ochranu vašeho díla.

Pokud nemáte, můžete šoupat nohama. Schválně kolik z těchto "umělců" by si své "revoluční" pohyby registrovalo, aby na nich nemohl nikdo rýžovat...

Editováno: 12. 03. 2019 v 16.16

Nahlásit nevhodný obsah

20911257
uprocker napsal 11. 3. 2019 v 22.14

V tom případě ať je tedy hudba, notový zápis i fotografie taktéž volně k použití. Smutné je že tanec či choreografie nemá v právu zastání, byť je to stejná tvůrčí umělecká činnost. Ale chápu, že se když se to nedá zpeněžit a šířit jako hudební nosiče, že se tím nikdo nechce zabývat. Když vymyslíš choreografii včetně nových pohybů tak z toho máš hovno, ale když někdo složi byť jen pár sekund hudby, tak z toho ještě budou rejžovat tvoje děti desítky let po tvé smrti. Trochu na palici.

Ostatně ozvat se až když z toho něco muže kápnout je taky pěkná sviňárna. Nic bych jim nedal. Měli se ozvat hned při prvnim videu na YT.

On je autorskej zakon vůbec sam o sobe pekne nahovno.

Editováno: 11. 03. 2019 v 22.17

Nahlásit nevhodný obsah

20917846
Snco1301 napsal 11. 3. 2019 v 16.20

Dle mého by ani potom soud neměl rozhodnout ve prospěch žalujících. A to z důvodu, že v době kdy epic games zařadil tanečky do hry nebyly patentovány. A vymáhat to zpětně po registraci je dle mého blbost.

Nahlásit nevhodný obsah