Youngblood pro Switch vyjde bez cartridge

7. duben 2019 14:30 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (5)

Bethesda dlouhodobě patří mezi vydavatele, kteří zásobují Switch porty svých velkých her. Díky nim si na hybridní konzoli od Nintenda můžete zahrát třeba Skyrim, Doom nebo naposledy druhý díl rebootovaného Wolfensteina s podtitulem The New Colossus. Po oznámení novinky Wolfenstein: Youngblood se dalo očekávat, že i tato hra se po vzoru svého předchůdce dostane na Switch. A skutečně. Tentokrát ovšem s malou změnou.

Fyzická kopie této hry totiž nebude obsahovat cartridge. Zákazníci dostanou v krabičce pouze kód, který budou muset použít v digitálním obchodě Nintenda a hru si stáhnout. Informace pochází z eshopů GameStop, Walmart a Amazon, kde je tento fakt jasně uveden s upozorněním, že spuštění hry vyžaduje internetové připojení. Bethesda se oficiálně k tématu zatím nevyjádřila.

Cartridge pro Switch jsou oproti blu-ray diskům u konkurenčních konzolí známé svou vysokou cenou, a tak není divu, že Bethesda chce náklady na výrobu Wolfenstein: Youngblood minimalizovat. Cartridge existují v několika paměťových verzích, přičemž vývojáři pravidelně dělají, co můžou, aby se jim jejich hru podařilo dostat na co nejmenší prostor.

Některé hry, jako třeba L.A. Noire, z tohoto důvodu vyžadují před spuštěním stažení několika GB dat, protože na cartridgi prostě nejsou celé. Známé jsou i případy kolekcí sérií Mega Man a Resident Evil, kde si ze stejného důvodu některé hry bez internetového připojení nezahrajete. Krok Bethesdy je tedy sice odvážný, pokračuje ovšem pouze v trendu, který lze už delší dobu u některých vydavatelů pozorovat.

Zdroj: Dualshockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 8. 4. 2019 v 10.32

Nabízí se otázka, proč se Bethesda vůbec obtěžuje děláním krabiček? Zřejmě existuje stále ještě velká skupina neinformovaných hráčů, kteří si rádi připlatí za pět deka plastu s papírem, který doma vyhodí.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 8. 4. 2019 v 10.27

bůh: Pokud by vydavatel chtěl ušetřit na bazarovém prodeji, tak prostě hru vydá jen digitálně. Neobtěžuje se nákupem krabiček, potisků a distribucí do prodejen.

Nahlásit nevhodný obsah

20872747
bůh napsal 7. 4. 2019 v 21.50

Vidím v tom spíš snahu zabránit bazarovému prodeji, než snahu ušetřit na cartridgích.

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 7. 4. 2019 v 17.55

mikez: Bohužel i nejdražší.

Nahlásit nevhodný obsah

20868542
mikez napsal 7. 4. 2019 v 15.27

Cartridge sú najlepšie médium na uchovávanie hier. Netreba net, nič sťahovať, hra bude vždy fungovať...žiadne služby alebo prepojenia s účtami. Aj preto mám rád Switch a kupujem len fyzické kópie. Prípad s LA Noire mi prišiel ako anomália, škoda že to ale smeruje znova celé online cestou.

Nahlásit nevhodný obsah