Fortnite kopíruje Apex, přidává oživování

8. duben 2019 13:49 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (5)

Když vyšel Apex Legends, nedal světu a žánru battle royale jen systém pingování, nekompromisní hru ve třech a lehký pocit zklamání, že místo toho nevyšel třetí Titanfall. Dal světu i možnost své padlé spolubojovníky oživit a vrátit je tak do hry. Tato myšlenka je natolik revoluční, že bude brzy implementována i do Fortnite.

Zatímco v Apexu musíte dojít ke speciálnímu futuristickému zařízení, ve Fortnite k tomuto účelu bude sloužit obyčejná dodávka. O její přítomnosti se v minulosti spekulovalo, Epic ale informaci definitivně potvrdil v novém vývojářském deníčku. Kromě toho, že víme, že ve hře bude přítomná, dokonce i víme, jak bude přesně fungovat.

Tzv. reboot vans obslouží hráče, kteří přinesou tzv. reboot cards svých spoluhráčů. Jakmile tak váš kolega zemře, stačí sebrat jeho kartičku, donést ji k dodávce a hra se postará o zbytek. Na rozdíl od zmiňované předlohy v Apexu ale musíte u dodávky strávit nějaký čas, zato spoluhráč se pak na bojiště přenese prakticky okamžitě. Dodávku poté nějaký čas nepůjde použít.

Pořád ale některé odpovědi neznáme. Například, jestli Fortnite kromě jiného okopíruje i mechanismus, dle kterého kartička po určitém čase zmizí, tak jako čip v Apexu. Pokud se k padlému kamarádovi nestihnete dostat včas, jeho cesta ve hře definitivně končí. Bude to tak i zde? A v jakých režimech bude novinka dostupná, ve všech?

Nový mechanismus by měl vyjít v rámci updatu 8.30 někdy v průběhu tohoto nebo příštího týdne. Zároveň se sluší připomenout, že se Epic inspiroval již se systémem pingování, který je též ve Fortnite v omezené formě dostupný.

Zdroj: Eurogamer.net

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 9. 4. 2019 v 07.02

Rosso: No odpověděl sis sám. Je docela buřt jestli ti přijde stavění takové nebo makové, ale prvek to byl žánru nový. Ikdyž paradoxem trošku je že vykradli samy sebe a stavění tam přidali z původního fortnite když to byl ještě pseudo tower defense a ne battle royale jako dnes.

Nahlásit nevhodný obsah

20925109
Rosso napsal 8. 4. 2019 v 22.13

Ja Ocelota chápu,už mě to taky štve i kdyz sem Fortnite na Xboxu hrával, Fortnite opsal většinu z PUBG a teď zas Apex,proc nepřijde s něčím vlastnim,udělali to animovaný aby to hrali dětska s tím souhlasim,neřikám ze Apex taky nekopíruje ale přece jen přišel s nečím vlastním,s čím přišel Fortnite??s tim stavenim? ale to mě spis přijde otravné nez zábavné,proto sem toho taky nechal.

Editováno: 8. 04. 2019 v 22.16

Nahlásit nevhodný obsah

20922658
bestiality napsal 8. 4. 2019 v 17.22

Ocelotr2.1: "Biggest sell-out game ever, period!"

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 8. 4. 2019 v 15.46

Ocelotr2.1: V solo módu žádné pištění není a pokud máš i kamarády, tak v duo a squad módu taky ne. Popř. vypnout voice chat. Nechápu smysl této narážky.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 8. 4. 2019 v 15.23

Fortnite, maximalizovanej casual, kterej kopíruje a obsahuje vše, co kdy hry obsahovaly, no vše jen na povrchní úrovni páč se to za pár měsíců změní. Nelze mu upřít hloubku, no ta hloubka pro začátečníka znamená prokousat se nekonečným množstvím obsahu, nejedná se o hloubku ve stylu her od From.
Hlavním úkolem hráče je vydržet pištění hráčů 8-15 let a neskončit s poškozením mozku.

Nahlásit nevhodný obsah