Youngblood slibuje nelineární příběh

19. červenec 2019 16:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

Další příspěvek do série Wolfenstein se bude od svých předchůdců v mnoha směrech odlišovat. Zárukou neotřelého zážitku by mohla být například skutečnost, že si MachineGames přizvali na pomoc vývojáře z Arkane Studios. Design jednotlivých úrovní by v lecčem měl připomínat Dishonored. K tomu stačí přihodit možnost projít celou hrou v kooperaci s parťákem a na letní hit je zaděláno.

Autoři si nicméně v tomto případě nejsou výsledkem příliš jisti. Své o tom ví Jerk Gustafsson, spoluzakladatel MachineGames, který na Youngblood pracuje v pozici výkonného producenta. O své dojmy se podělil v rozhovoru pro server VGC. Důraz na kooperaci je hlavním pilířem. Díky tomu se celý zážitek více otevírá. Hráči si například mohou vybrat, v jakém pořadí se pustí do plnění dostupných misí, což zákonitě ovlivňuje odvíjení příběhu. A právě kvůli tomu jsou vývojáři lehce nervózní.

„Mám z toho dobrý pocit. Zároveň je to ale trochu děsivé vzhledem ke všem těm novým věcem, jaké s touto hrou provádíme,” prohlásil Gustafsson. „Ve hře je mnoho věcí, s nimiž nemáme zkušenosti, což je třeba kooperace, nelinearita a progrese hráčů. Jsem opravdu šťastný za možnost kooperace, protože hrát s kamarádem je skvělá zábava,” dodal.

Právě kooperace podle něj může za nelineární dávkování příběhu. „Kooperace nám dala něco nového a svěžího. Přinesla samozřejmě nové výzvy, protože jsme neměli potřebné zkušenosti. Myslím si ale, že jsme potřebovali udělat tento krok. Možnost kooperace nás přinutila myslet nelineárním způsobem, nejen co se týče hratelnosti, ale také v případě příběhu,” vysvětlil Gustafsson.

Zda jsou obavy vývojářů opodstatněné, se dozvíme již za týden. Wolfenstein: Youngblood vychází 26. července na PlayStation 4, Xbox One, PC a Nintendo Switch.

Zdroj: Gaming Bolt, VGC

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20873527
Lukas31 napsal 19. 7. 2019 v 21.33

26. července ;-) ...jinak se těším, minimálně to bude příjemný předskokan letošní sezóny...

Nahlásit nevhodný obsah

20921897
Webmasser napsal 19. 7. 2019 v 17.35

Uplne nechapu zduvodneni ze kooperace je vedla k nelinearnosti pribehu, vzdyt her co muzes hrat ve dvou a jsou linearni je. Ale hlavne at je to bozi :)

Nahlásit nevhodný obsah

20875653
Jakub Štěpánek napsal 19. 7. 2019 v 16.43

Určitě. Můžeš hrát sólo s AI parťákem ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20875759
DaweCZ napsal 19. 7. 2019 v 16.39

A co my co nemáme kamarády? Užijem si to? :D

Nahlásit nevhodný obsah