Detaily o soubojích v letošních Pokémonech

17. srpen 2019 12:31 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (3)

Soubojový systém chystaných Pokémon Sword and Shield možná dlouholeté fanoušky série příliš nepřekvapí, přesto, jak už je u každých nových Pokémonů zvykem, přinese oproti předchozí generaci drobná vylepšení. Na ty nejzásadnější se zaměřuje nově vydaný trailer, který přibližuje detaily o obřích verzích Pokémonů, jejich speciálních schopnostech a používání předmětů.

Zvětšené Dynamax verze Pokémonů budou pochopitelně silnější než jejich standartní varianty a budou moci zásadně ovlivnit směřování bitvy. S tím souvisí i speciální schopnosti použitelné pouze v silnější formě, které kromě většího poškození způsobí i další speciální efekty. Jeden z vodních útoků tak například přivolá déšť na celý zbytek zápasu, jiný třeba po použití zvýší útočnou sílu všech Pokémonů ve svém týmu.

Myslelo se samozřejmě i na inovace pro standartní Pokémony, a právě ti dostanou ve Sword and Shield také spoustu nových schopností. Některé budou podstatně vzácnější než jiné a šance na setkání s takto vybaveným Pokémonem bude velice malá. Velkou vzácností budou Pokémoni se schopností přeměnit se do fáze Gigantamax, která nabídne ještě větší výhody než standartní Dynamax verze a bude od ní i výrazně vzhledově odlišena.

Stejně jako v minulých dílech budou Pokémoni schopni držet určité předměty. Novinkou však bude jejich kombinace se specifickými útoky, které vyvolají dodatečné efekty. Fanoušci tak budou mít spoustu možností jak svou hru vylepšit a lépe se uplatnit především v online zápasech. Hra nabídne v online bitvách systém hodnocení a bude v soubojích párovat hráče s podobnými zkušenostmi. Pro účely tréninku posouží nehodnocené zápasy, kde si hráči snadno vypilují svůj styl boje.

Pokémon Sword and Shield dorazí na Switch 15. listopadu.

Zdroj: WCCFTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863689
tuter napsal 18. 8. 2019 v 20.32

Gerri: nový pokémony, v novém prostředí, nové příběhy, děj, třeba nové ability, utoky, to by bylo dost. V šesté generaci přišli s megaevolucí, ale to je asi málo, tak teď tu bude giga :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20908987
Gerri napsal 18. 8. 2019 v 13.35

tuter: kdyby nic nevymysleli, tak hrajeme yellow v novej grafice, to by bylo trochu malo.

Nahlásit nevhodný obsah

20863689
tuter napsal 17. 8. 2019 v 13.18

Pokaždý musí vymyslet nějakou otravnou blbinu...

Nahlásit nevhodný obsah