Android verze Dead Cells vyjde ještě letos

10. leden 2020 13:00 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Roguelike metroidvánie Dead Cells si vysloužila respekt všech fanoušků žánru. Hra se podívala na platformy PlayStation 4, Xbox One, PC a na Switch, došlo také k portu na mobilní zařízení s operačním systémem iOS. Pracuje se ale také na verzi pro Android.

Vývojáři jsou se sliby opatrní, konkrétní datum vydání zatím neprozradili. Také poslední informace v této souvislosti nabízí pouze náznak. V příspěvku na Twitteru stojí, že verze pro Android vyjde během třetího kvartálu letošního roku.

Studio Motion Twin momentálně pracuje také na obsahovém updatu, ani v tomto případě ale nemá jasno, kdy ho hráčům naservírují. Vývojáři krom toho pomalu uvažují o podobě druhého dílu. Nástupce by mohl disponovat větším důrazem na multiplayer, koketuje se také s možností nabídnout kooperaci.

Hlavní designér Sébastien Bénard se v polovině loňského roku nechal slyšet, že by v případě neúspěchu Dead Cells museli studio rozpustit. Hra se naštěstí stala velkým hitem, v květnu pokořila hranici dvou milionů prodaných kusů. Studio si tak vytvořilo pohodlný finanční polštář, prodeje mobilní verze a dodatečného obsahu jistě také generují zajímavé částky. Z prvního dílu ale nemohou vývojáři žít věčně. Je tedy dobře, že již uvažují nad podobou pokračování.

Zdroj: Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!