Sword and Shield láme japonské rekordy

20. leden 2020 14:18 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (4)

Poslední pokračování série Pokémon s podtituly Sword a Shield si na domácím trhu vede neobyčejně suverénně. Už devět týdnů v řadě (od vydání hry) okupuje první příčku žebříčku prodejů japonského webu Famitsu. Tím překonává rekord jednoho z předchozích dílů značky, Diamond & Pearl, který si vedl podobně osm týdnů v kuse v roce 2006.

Server Nintendo Life upozorňuje na to, že se od té doby podobným výsledkům žádný titul ani nepřiblížil. Nejlépe na tom byl Super Smash Bros. Ultimate s pěti týdny v čele žebříčku.

Nehledě na mírně kontroverzní vydání hry, které lemovala řada stížností hráčů a nepopulární rozhodnutí nezahrnout ze začátku všechny existující druhy Pokémonů, se tak jedná o marketingově extrémně úspěšné pokračování. Studio Game Freak má navíc v rukávu celou řadu novinek a připravovaných vylepšení, které ke hře potenciálně přilákají další řadu hráčů. V plánu jsou například rozšiřující balíčky s novými oblastmi k průzkumu.

Zdroj: Nintendo Life

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
9015022
skrble napsal 22. 1. 2020 v 22.47

Tahle série rozhodně necílí na fanoušky. Má to být masová záležitost. A teď se jim povedlo, že nejenže ušetřili na nákladech, ale ještě je to bomba. Mno, nekoupím ani za mák. :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20908987
Gerri napsal 21. 1. 2020 v 09.16

rogerdixx: ten potencial toho, ze to vydavaji na “velkou” konzoli, je pryc. Ja jsem cekal neco takovyho jako je nova zelda nebo tak.

Nahlásit nevhodný obsah

20915263
rogerdixx napsal 21. 1. 2020 v 00.11

Gerri: Jo, přesně, tohle nedokážu pochopit. Hra jako taková je to absolutně příšerná, nulovej podíl inovací. Zjednodušení a zhoršení hratelnosti, x let zastaralá grafika (to, že je to najednou izometricky trojrozměrné tomu nepomáhá, když všechny díly vypadají po grafické stránce od Pokémon X/Y stejně) a celkově zastaralá technická stránka hry. Prostě žádná snaha vývojářů tu hru někam posouvat, ostatně proč by že jo, když se jim z toho furt točí tuny prašulí :-) Pak jsou tady třeba takové stránky jako doupe.cz, kde tento díl dokonce zařadili do nejlepších her roku 2019, a to už mě vážně dostalo. :-D Od té chvíle neberu daný herní portál vážně.

Nahlásit nevhodný obsah

20908987
Gerri napsal 20. 1. 2020 v 17.18

Super, takže pro vývojáře potvrzení, že opravdu nemusí nic měnit ani v dalších hrách. Nekoupím si to, to si můžu zahrát Pokémon yellow

Nahlásit nevhodný obsah