Stardew Valley prodalo 10 milionů kopií

24. leden 2020 13:03 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (3)

Kouzelný “farmářský” simulátor Stardew Valley je možná malým projektem jednoho oddaného tvůrce, po světě však slaví až neuvěřitelný úspěch. Za zhruba čtyři roky od vydání prodal více než 10 milionů kusů. Během vývoje se postupně z PC přesunul i na všechny myslitelné herní platformy a dále se zlepšuje.

Právě neustálá podpora a kouzelná atmosféra hry zřejmě přispívají k velké oblíbenosti Stardew Valley. Princip hraní je poměrně jednoduchý, v kůži obyčejné kancelářské krysy zdědíte kdesi na venkově obrovské zarostlé hospodářství, které postupně zvelebujete, pěstujete rostliny, zeleninu, ovoce, chováte ryby, prodáváte produkty na trzích, seznamujete se s obyvateli města, plníte úkoly, řešíte záhady, renovujete kostel, zabíjíte příšery v jeskyních a tak dále. 

Projekt byl původně solo výtvorem Erica “ConcernedApe” Barona, v poslední době se k němu ale, v rámci ladění hry na více platformách současně, připojil menší tým kolegů a známých. V Twitterovém příspěvku, skrze který obrovský prodejní milník Baron oznámil, také vzpomíná na úplné začátky, kdy hru vytvářel doslova na koleni ve své ložnici a pochyboval o tom, že bude kdy někoho zajímat. Asi si ani v nejdivočejších představách nepřipouštěl, že ji za čtyři roky bude znát celý svět a koupí více než 10 milionů zájemců. 

Zdroj: Nintendo Life

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20908987
Gerri napsal 25. 1. 2020 v 18.33

Obdivuju hlavně tu dodatečnou péči, která se hře dostává....

Nahlásit nevhodný obsah

20922326
qwe5 napsal 25. 1. 2020 v 11.55

A to to nemá recenzi snad na žádném českém webu. Nevím proč se tyhle hry přehlíží na úkor přehypovaných každoročních reskinů kdysi dobrých her.

Nahlásit nevhodný obsah

20836016
Khalashnikovf napsal 24. 1. 2020 v 19.29

Typek si to zaslouzi, i pri prumernym prodeji za 250 Kc... proste wow a my, obycejny plebs, muzem jen uznale kyvat, nebo trapne zavidet, dle toho, k jaky myslici skupine se hlasite

Nahlásit nevhodný obsah